top of page

SSS

 • Renkli Kitap Çıkartabilir miyim?
  Elbette, renkli baskı ve farklı kâğıt türlerine de yayın yapıyoruz. En çok kullandığımız 1. hm 80 gr kâğıda ders kitabı ve türevleri ancak hemen her çeşit ve ebatta renkli kitap çıkarıyoruz.
 • Herkes Kitap Çıkartabilir mi?
  Evet, eğer eser kendinize aitse veya metin içerisinde kullandığınız alıntıları belirtmişseniz kitabınızı yayınlatabilirsiniz. Tabii ki bir kitabın kitap kimliği kazanması için belli aşamalardan geçmesi gerekir. Mizanpaj, kapak tasarımı, resmî işlemler vb. 18 yaşından küçük yazarlarımızla sözleşmeleri ebeveynleri ya da velileri aracılığı ile yapıyoruz.
 • Yayıneviniz Nerede? Bireysel Görüşmeler İçin Gelebilir miyiz?
  Hafta içleri mesai saatleri içerisinde; kahvemiz ve güler yüzlü ekibimizle ziyaretlerinize açığız. Aziziye Mah. Cinnah Cad. No: 21/18 Çankaya/Ankara
 • Dosyam Bilgisayar Ortamında Değil, Ne Yapabilirim?
  Yazarların bir kısmı defter ya da A4 kâğıtlara el yazısı ile yazıyor. Ancak bir dosyanın işleme alınabilmesi için bilgisayar ortamında olması gerekir. Bu hizmeti bir yakınınızdan ya da bu işi profesyonel olarak yapan birilerinden alabilirsiniz. Eğer bulamazsanız belli bir ücret karşılığı bizden destek alabilirsiniz.
 • Kitabım Çalınır mı, Telif Hakları Nasıl Korunuyor?
  Eserimin çalınma ihtimaline karşı ne yapabilirim? Yazdıklarınızın çalınmasından endişe ediyorsanız bunun önüne geçmek için türlü yollar var. Bunlardan ilk akla geleni ama en pahalı olanı, eserinizi noter yoluyla tasdik ettirmektir. Bunu pek tavsiye edemiyoruz. Dediğimiz gibi pahalı olmasının yanı sıra çok vakit alan bir yöntem. Noter eseri tek parça olarak ele almaz ve her sayfa için ayrı işlem yapar. Bu da örneğin 100 sayfalık bir kitap için bile binlerce liraya mal olmaktadır. İkinci yol, eserinizin bir kopyasını kendinize postane yoluyla taahhütlü olarak göndermektir. Gelen zarfın üzerinde bandrollü mühür ve tarih yazılı olacaktır. Bu gelen zarfı açmayın. Olası bir hırsızlık durumunda bu zarfı mahkemeye sunarsanız, açıldığında eserin size ait olduğu tescillenecektir. Bir diğer yol sosyal medyadan faydalanmaktır. Bir blog açarak eserinizi buraya tarihini belirterek yükleyebilir, video yoluyla eserinizi seslendirebilir ya da görüntülü şekilde kaydedebilirsiniz. Bunları yaparken tarihe dikkat etmenin yanı sıra güncel bir tv programı, haber veya o günün gazetesi gibi bir yardımcı görsel kullanmayı ihmal etmeyin. Yalnız bu tür durumlar için şunu gözden kaçırmayın: Eserinizi bu tür ortamlara kaydettikten sonra üzerinde hiçbir değişiklik yapmamalısınız. Bir değişiklik sonucu tarih değişebilir. Dolayısıyla bir nokta dahi koymuş olsanız eserin size ait olduğunu ispat etmeniz mümkün olmaz.
 • Kitabım Kaç Sayfa Olacak?
  Kitap hazırlığı genelde Word ortamında, A4 sayfasına ve 12 punto olarak yapılır. Bu 13,5 x 19,5 cm ebatlı bir kitapta, mizanpaj durumuna göre 1,5 - 2 kat sayfaya denk düşer. Örneğin: Klasik ebatlı, Word ortamında 100 sayfalık bir kitap yaklaşık 150 kitap sayfasına tekabül ediyor.
 • Süreç Nasıl İşliyor?
  Dosyanızı bize gönderdikten hemen sonra işlemlere başlıyoruz. Olumlu ya da olumsuz cevap veriliyor. Öncelikle eserin sayfa sayısı belirleniyor. Eğer satışa çıkacaksa editör okumasından geçmesi gerekiyor. Bu sırada resmî işlemler tamamlanıyor. İç tasarım ve kapak çalışmaları yapılıyor. Sürecin her aşamasında sizden onay isteniyor. Metin okuması bittikten sonra yine onay için size gönderiliyor. Kitap baskısı yoğunluğa bağlı olarak bir ya da iki hafta içinde tamamlanıyor. Sonrasında tanıtım mailleri dağıtımcı, kitapçı ve internet sitelerine gönderiliyor. Satış siteleri birkaç gün içinde sitelerine kitabı yüklüyor ve satışlar başlıyor.
 • Eserimde Fotoğraf ve Grafikler var, Yayınlanabilir mi?
  Bazı çalışmalarda görsel kullanma zorunluluğu vardır. Bu durumda çalışmanın sizden gelmesi ya da özel bir çalışma gereklidir. Bu ücretlendirmeyi değiştirebilir.
 • Her Kitabı Yayınlıyor musunuz?
  İntihale, genel ahlak kurallarına, yasalara ve evrensel insan haklarına aykırılık durumu olmadıkça, yayınevi standartlarımıza uyan her kitabı yayınlıyoruz.
 • Kitabım Farklı Yayınevinde Basılacak. Baskı Öncesi Hizmetler Sunuyor musunuz?
  Evet; kapak tasarımı, mizanpaj, dizgi, editöryel süreç gibi hizmetleri sağlıyoruz.
bottom of page